Popularne książki fantasy

2014-09-19

Książki fantasy należą obecnie do najpopularniejszych kategorii książek. Sięgają po nie nie tylko ludzie młodzi, ale również dorośli, a nawet osoby na emeryturze! Co jest takiego w książkach fantasy, że przyciągają tak zróżnicowane grono odbiorców?

Cóż, niebagatelną rolę z pewnością odgrywają realia książek fantasy - zupełnie inne od naszej rzeczywistości. W światach, które tworzą autorzy panują inne zasady, żyją tam inne istoty, bohaterowie również kierują się innymi wartościami niż te, które wyznawane są obecnie w Polsce i na świecie.

Poznając książki fantasy rozwijamy swoją wyobraźnię, tworzymy w naszym umyśle obrazy i całe sekwencje zdarzeń w realiach, które są całkowicie egzotyczne. To od nas i od naszej wyobraźni zależy to jak sobie wyobrazimy te światy, jak wyglądają bohaterowie, budynki czy fantastyczne stworzenia, których nie brakuje w książkach fantasy.

Do najpopularniejszych książek z tego gatunku należą oczywiście serie “Władca pierścieni” oraz saga “Wiedźmin”, w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się również saga “Pieśń Lodu i Ognia”. Jednak to tylko te najpopularniejsze tytuły, które każdy miłośnik fantasy zna doskonale. Oprócz nich na półkach z podpisem “literatura fantasy” znajdziemy setki, a często nawet tysiące różnych, lepszych i gorszych książek, które rozgrywają się w fantastycznych światach, niecodziennych sceneriach i w których bohaterowie nie są zwyczajnymi ludźmi.