Psychologiczne książki i ich rola w naszym życiu

2014-09-24

Szukanie własnej drogi życiowej, znajdowanie szczęścia, budowanie relacji z innymi to cele, które powinny być istotne dla każdego z nas. Niestety, nie każdy podąża ku tym celom w sposób świadomy. Dla wielu z nas dni po prostu mijają, a o tym co robimy, gdzie jesteśmy i jak zadowoleni jesteśmy decyduje przypadek, los i rutyna. Wielu autorów psychologicznych książek przekonuje jednak, że tak wcale być nie musi. Wystarczy pewien wysiłek, aby można było spędzić swoje życie w sposób bardziej świadomy, a także znacznie bardziej szczęśliwy.

Dla wielu wydaje się to truizmem i banałem, ale w przypadku tysięcy, a może nawet milionów ludzi na całym świecie psychologiczne książki na temat samorozwoju, kreowania nawyków czy znajdowania motywacji były czymś przełomowym. Osoby, które na co dzień nie poświęcały uwagi swoim nawykom nagle odkrywają, że można żyć inaczej, że inaczej można spojrzeć na swoje problemy, cele i wyzwania przed którymi stoimy. Że życiem nie musi rządzić przypadek - sami możemy nadać mu kierunek.

Niektóre psychologiczne książki autorów takich jak Brian Tracy, Robert Kiyosaki, czy Milton H. Erickson sprzedały się na całym świecie w milionach egzemplarzy i dosłownie zmieniły życie wielu spośród czytelników. Oczywiście samo przeczytanie książki psychologicznej nie zmieni naszego życia - podstawową kwestią jest to, aby wprowadzać wskazówki, rady w życie, aby samemu wykonywać zalecane ćwiczenia i eksperymenty. Dopiero wówczas nasz umysł zacznie pracować inaczej, a nasze cele i priorytety zaczną układać się w wyraźną ścieżkę, która prowadzić nas będzie do bardziej szczęśliwego i świadomego życia.