Jakie książki najczęściej czytamy?

2014-11-20
Książki obyczajowe to ten typ, który chyba najczęściej czytamy (a przynajmniej pewne grupy czytelników sięgają po nie szczególnie często - np. kobiety). Powodem tego na pewno jest przede wszystkim to, iż opowiadają one przede wszystkim historie z życia wzięte.  To sprawia że często możemy bez trudu porównać się do ich bohaterów, inspirować się ich życiem czy po prostu porównać sytuację w jakiej się znaleźli, do swojej własnej.

Bardzo często lubimy czytać książki obyczajowe, które osadzone są tematycznie w naszych czasach. Dzięki temu ich bohaterowie zmagają się z tymi samymi kłopotami co my.  Obecnie książki te poruszają bardzo wiele tematów, niektóre z nich zdaniem czytelników mogą być dość kontrowersyjne.

Bywa, że głównym ich tematem są zmagania bohatera z nałogami takimi jak na przykład alkoholizm, narkotyki czy podobne. Jednak i tak na pewno są one w stanie często przestawić nam wiadomości i dane o których nie mamy pojęcia.  Bywa, że opisane w książkach sytuacje i sposób, w jaki bohaterowie je rozwiązali mogą pomóc nam samym w pokonaniu własnych problemów i wyjściu często z sytuacji która wydaje się nam beznadziejna.