Książki o tarocie - czym jest tarot?

2014-11-29
Literatura ezoteryczna ma swoje ważne miejsce na półkach wielu księgarni. Choć niektórzy omijają lub nie dostrzegają półek z książkami poświęconymi rozwojowi duchowemu, to jednak wiele osób bardzo chętnie sięga po książki z tej dziedziny. Szczególną popularnością cieszą się książki o tarocie - tajemniczej metodzie... no właśnie, czego?

Serdecznie zapraszamy do przeczytania wpisu założyciela serwisu DomWrozki.pl na temat tego, czym tak naprawdę jest tarot.

Tarot to przepiękne, kolorowe, bogate w obrazy narzędzie pracy z naszym umysłem, jego symbolami, to świat pełen drogowskazów prowadzących nasze ja po drogach życia. Wielu wróżbitów, jasnowidzów i wróżek preferuje właśnie pracę z tarotem gdyż posiada on bogaty i różnorodny wachlarz symboli do czytania. Runy, kula, karty anielskie i cygańskie, karty Lenormand i inne narzędzia wróżebne służą do dostrojenia jasnowidzącego do płaszczyzny z której może czytać los. Tak naprawdę to nie narzędzie jest ważne ale świadomość wróżącego.

Osobiście preferuję karty tarota, ze względu na możliwość przedstawienia sytuacji wielowymiarowo, ukazania jednej karty w wielu odcieniach i znaczeniach. Tarot to nie tylko narzędzie wróżebne ale także metoda badania przeszłości, potencjalnych możliwości, uzdrawiania świadomości. Wachlarz wyboru talii tarota jest bardzo szeroki, rynek pełen jest przepięknych talii.

Każda z nich jest wyjątkowa i ukazuje wewnętrzny świat autora, sposób w jaki on postrzega rzeczywistość, dlatego z każdej jednej talii można się uczyć nowych znaczeń i symboli. Można poznawać bogaty świat uczuć i myśli istoty ludzkiej.