Stefania Korżawska

Ziołowy świat Stefanii Korżawskiej

2014-12-23

Domeną Stefanii Korżawskiej jest ziołolecznictwo. W swoich publikacjach przekonuje ona, że dary natury mogą być o wiele skutecznie niż najnowsze farmaceutyki opracowane w laboratoriach medycznych. Stefania Korżawska jest autorką wielu poradników na temat ziół w kuchni oraz domowej apteczne.

W książkach Korżawskiej czytelnik zauważy 2 podstawowe cechy – bogatą wiedzę na temat ziół opisaną niezwykle lekkim, momentami niemal poetyckim językiem. Publikacje z powodzeniem możemy więc potraktować jako recepty, które pomogą wykorzystać moc ziół lub znakomicie czytającą się literaturę poradnikową.

Podsumowaniem poglądów Stefanii Korżawskiej jest tytuł jednej z jej publikacji – „Zdrowie jest proste”. Tutaj znajdziemy podstawy, które autorka stara się przekazać praktycznie we wszystkich innych tytułach.
Jesienią możemy razem z zielarką „Zamknąć wrota przed grypą”. Zofia Korżawska napisała poradniki dla osób walczących z bólami kręgosłupa, nieprawidłowym krążeniem, depresją, nadciśnieniem. Nie zabrakło również pozycji dotyczących gotowania, roli ziół w odchudzaniu czy wykorzystaniu ziół do pielęgnacji dziecka.