Audiobook

Książka do słuchania czyli audiobook

2015-01-30

Obecnie dostępność książek różnego typu jest bardzo duża. W bibliotekach pojawiają się już nie tylko klasyczne wydania, ale również audiobooki. Są one często nieco tańsze od wydań papierowych i są szansą dla osób, które nie mogą lub nie mają czasu zapoznawać się z książkami w inny sposób.

Audiobook to nic innego jak nagrana treść książki. Zazwyczaj przeczytanie utworu zleca się profesjonalistom - dzięki temu nagranie ma wysoką jakość. Takiego utworu można z przyjemnością słuchać samemu lub, na przykład w przypadku bajek, puszczać go dzieciom. To ważne, gdyż jak wiadomo młodsze pociechy nie umieją jeszcze czytać i taka forma będzie dla nich odpowiednia. Profesjonalni lektorzy mają nienaganną dykcję i wypowiadają wyrazy bezbłędnie, co jest ważne dla rozwoju mowy dzieci.

Taka forma książki z pewnością ucieszy również osoby, które cenią zachowania proekologiczne. Na taką książkę nie potrzebny jest papier, co oznacza mniej wyciętych drzew. Osoby, które niekoniecznie zwracają na to uwagę, na pewno ucieszą się z zaoszczędzonego miejsca - kilka płyt CD zajmuje mniej miejsca niż cały cykl Diuny.

Głównym powodem korzystania z audiobooków jest jednak przede wszystkim wygoda. możemy z nich skorzystać w każdym miejscu, o ile posiadamy przy sobie jakikolwiek odtwarzacz plików muzycznych. Bez trudu możemy posłuchać ulubionej książki w czasie przerwy w pracy, sprzątania, czy innych zajęć, które wymagają używania rąk.