bestsellery książkowe

Gdzie szukać informacji na temat dobrych książek?

2015-01-29

Jeszcze kilkanaście lat temu osoba, która zastanawiała się nad tym, jaką książkę przeczytać dla przyjemności, nie miała problemu z dokonaniem wyboru. W dużej mierze wynikało to z tego, że sama liczba książek dostępnych na polskim rynku nie była tak imponująca, jak obecnie. Bez trudu można było jednak wskazać i na programy telewizyjne i radiowe oraz czasopisma, dzięki którym potencjalny czytelnik zapoznawał się z bestsellerami książkowymi, które rzeczywiście zasługiwały na uwagę. Dziś sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, choć nie oznacza to wcale, że nie mamy szans na wartościowe rekomendacje.


Blogi jako źródło wiedzy

Nasza aktywność czytelnicza w coraz większym stopniu przenosi się do Internetu, ten ostatni już od dłuższego czasu nie jest więc postrzegany jedynie jako dostarczyciel rozrywki. Z powodzeniem można korzystać z niego i wtedy, gdy poszukuje się wiarygodnych informacji, w tym i tych, które dotyczą literatury. Owszem, nadal mamy na rynku kilka wartościowych czasopism poświęconych książkom, pierwszym źródłem wiadomości na temat literatury stają się jednak prowadzone w Internecie blogi. Ich twórcy kochają literaturę i są w stanie pisać o niej naprawdę ciekawie, prezentują więc bestsellery książkowe w sposób, który zachęca do sięgania po nie.


Co się sprzedaje?

Jeśli zależy nam na dobrej, choć niezbyt trudnej literaturze, a nie mamy czasu na poszukiwanie inspiracji dzięki analizie wpisów pojawiających się na blogach, zawsze możemy odwiedzić którąś z większych księgarni. Nie ma przy tym znaczenia to, czy jest to księgarnia tradycyjna, czy też internetowa, w każdej można bowiem znaleźć informacje na temat tego, jakie pozycje są najczęściej kupowane. Nie zawsze są to książki najwyższych lotów, skoro jednak podobają się innym, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że i nam przypadną do gustu.