Literatura erotyczna - świat seksu zaklęty w słowach

2015-10-19

Seks jest naturalną potrzebą każdego żywego stworzenia. I człowiek nie jest w tym zakresie żadnym wyjątkiem. Wyjątkowe w człowieku może być jednak to, że człowiek, jako jedno z nielicznych stworzeń odczuwa z tego tytułu przyjemność. Człowiek też wyniósł seks do rangi sztuki. Nic zatem dziwnego, że od wieków funkcjonuje wśród nas literatura erotyczna.

My i erotyka

Choć w naszym społeczeństwie seks i związana z nim erotyka to wciąż swego rodzaju temat tabu, książki, które traktują o tym temacie mogą okazać się prawdziwym bestsellerem. Chociażby słynne na cały świat "50 twarzy Greya", które wyniosło autorkę na szczyty popularności.
 
Sięgamy po książki erotyczne, bo pragniemy pofantazjować o często zakazanych przyjemnościach. Sięgamy po książki, bo fantazja i nasza własna wyobraźnia stanowi najlepszy afrodyzjak i najlepszy sposób na to, by wnieść ożywcze wichry namiętności do własnej sypialni. Sięgamy w końcu po książki, bo istnieje ogromna różnica między erotyką a pornografią, a tylko książki, jako jedyne medium, zdają się tę różnicę postrzegać i zwyczajnie są mniej wulgarne od filmów czy fotografii. Dlatego właśnie po dzieła z rodzaju literatury erotycznej sięgają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.