Joanna Chmielewska to nie tylko kryminały

2015-11-06

Joanna Chmielewska większości kojarzy się z kryminałami. Kojarzy się skądinąd całkiem słusznie - jej książki kryminalne przyniosły jej sławę i sprawiły, że na stałe zaistniała wśród polskich pisarzy, zyskując nawet miano pisarki kultowej. Jednak kryminały to tylko część jej twórczości.

Stosunki damsko-męskie
Joanna Chmielewska napisała również swoiste poradniki traktujące o mężczyznach, kobietach i stosunkach damsko-męskich. Napisane w dobrze znanym miłośnikom pisarki stylu - lekko, z pewną dozą ironii i bardzo humorystycznie. A jej trafne spostrzeżenia zadziwiają niejedną osobę. Warto się z tą stroną twórczości Chmielewskiej zapoznać, nawet jeżeli nie lubimy formy poradnikowej. Chmielewska nie stawia się na piedestale nieomylności. Jej spostrzeżenia są trafne i niepozbawione humoru, choć ciągle podkreśla, że to tylko jej subiektywne odczucia.

Chmielewska na prezent
Chmielewska wraz ze swoimi książkami - przetłumaczonymi na osiem języków - na stałe wpisała się już w polską - i nie tylko- literaturę. Do jej książek po prostu chce się wracać. Dlatego jej twórczość doskonale nadaje się na prezent - zwłaszcza dla kogoś, kto uznaje się za miłośnika kryminałów lub też dla kogoś, kto chce bez zadęcia poczytać o nas samych.