Autorzy książek psychologicznych

2015-12-02

Książki psychologiczne zyskują dziś dużą popularność. Na każdym kroku możemy spotkać reklamy poradników, które to rzekomo wskażą nam uniwersalne rozwiązania życiowych problemów. Warto jednak przed zakupem takowej książki dokładnie sprawdzić kto jest jej autorem.

Książki psychologiczne pisane przez profesjonalistów
Coraz częściej różnego rodzaju poradniki pisane są przez osoby, które zupełnie nie znają się na tym o czym piszą. Nie brakuje celebrytów, którzy to z jakiś przyczyn uważają się za ekspertów w różnych dziedzinach. Oczywiście czasami warto kupić książkę autorstwa amatora, ponieważ może mieć on coś ciekawego do przekazania. Jednak książka taka nie powinna być traktowana i odbierana jako książka psychologiczna.

Jeśli autorami książek psychologicznych są psycholodzy z tytułem naukowym i doświadczeniem możemy przypuszczać, że przekazują oni rzeczywiście wiedzę psychologiczną. W jaki sposób dowiedzieć się kim jest autor? Obecnie internet daje nam taką możliwość. Znany autor, który ma na swoim koncie osiągnięcia naukowe i napisane książki, nie będzie trudny do znalezienia w sieci. Warto więc poświęcić trochę czasu, aby nie chłonąć wiedzy, przekazywanej przez ludzi bez doświadczenia i wykształcenia.