Współczesne powieści kryminalne

2016-01-18

Fani współczesnych powieści o seryjnych mordercach i brutalnych morderstwach z pewnością nie mogą narzekać na brak dobrych pozycji na półkach w księgarniach. Warto sięgać po pozycje zarówno te zagraniczne, jak i te polskie.

Obecnie święcą triumfy skandynawscy autorzy książek kryminalnych. Jednymi z najbardziej popularnych są Jo Nesbø oraz Camilla Läckberg. Ich bohaterowie - często to funkcjonariusze policji - muszą rozwiązywać zagadki tajemniczych morderstw oraz ścigać przestępców w podejrzanych i niebezpiecznych dzielnicach miast. Autorzy nie tylko pokazują czytelnikom mechanizmy zbrodni, ale i często opowiadają interesujące historie zwykłych ludzi. Popularność tego typu powieści może wiązać się m.in. z osadzeniem akcji we współczesnych, tak bliskich i znanych nam, miast.

Warto także przeczytać choćby jedną z najnowszych powieści rodzimych autorów. Znajdziesz w księgarni książki kryminalne Legolas.pl Katarzyny Bondy. Wyraziście zarysowani bohaterowie, intrygujące motywy, zaskakujące i szybkie zwroty akcji gwarantują udaną, wciągającą oraz pełną emocji lekturę. Warto dodać, że pisarka w kilku swoich powieściach wprowadziła psychologa policyjnego, który jest zupełnie nowym typem detektywa.