Powieści obyczajowe w polskiej księgarni internetowej

2016-05-19

Kiedy chcemy odpocząć od problemów, jakie serwuje nam nasze codzienne życie, dobrze jest zwrócić się ku literaturze. Szczególnie odprężające jest czytanie powieści obyczajowych. Pozwalają nam one zagłębić się w świat małego polskiego miasteczka, opisują wspaniałą rodzimą przyrodę i krajobrazy. Problemy przedstawione w takich powieściach, są nam bliskie, często możemy się również utożsamić z  bohaterami.


Polska księgarnia internetowa posiada bogaty wybór powieści obyczajowych, zarówno tych autorstwa polskich pisarzy, jak i zagranicznych. Oto tylko niektóre z najpopularniejszych tytułów ostatnich miesięcy:


1. Ilona Łepkowska „Pani mnie z kimś pomyliła”

Ilona Łepkowska jest znana przede wszystkim jako autorka scenariuszy do seriali. Seriale, nad którymi pracuje zazwyczaj okazują się hitami, podobnie będzie zapewne także w przypadku tej książki. Jest to opowieść o kobiecie, która pozornie ma wszystko: jest sławna, bogata, piękna i adorowana przez mężczyzn. Jednak czegoś jej brakuje i nie potrafi być szczęśliwa. Powieść Łepkowskiej doskonale pokazuje, że nie istnieje prosta recepta na szczęście, a miłość i pieniądze nie zawsze idą ze sobą w parze.


2. Monika Szwaja „Słońce świeci wszystkim”

Monika Szwaja to obecnie jedna z najbardziej znanych polskich pisarek. „Słońce świeci wszystkim” to zbiór jej najnowszych opowiadań. Znajdziemy tam historie o ludziach, z którymi możemy się utożsamiać i przeżywających przygody, które mogłyby przydarzyć się każdemu z nas.


3. Jojo Moyes „Zanim się pojawiłeś”

Choć nie jest to powieść, której akcja rozgrywałaby się w Polsce, to mamy tu uniwersalną historię o miłości, przyjaźni i poświęceniu. „Zanim się pojawiłeś” to książka, która nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach jest bardzo popularna. Jest to opowieść o Lulu, kelnerce, która właśnie straciła pracę i szuka zajęcia, dzięki któremu mogłaby pomóc swoim rodzicom, a także o Willu, bogatym przystojnym i zdolnym biznesmenie, który w wyniku wypadku został sparaliżowany. Tę dwójkę pozornie nic nie łączy, nie mają pojęcia, że ich przyjaźń na zawsze odmieni ich życie.


Wymienionych zostało tu tylko kilka z tytułów, jakie można zamówić poprzez polską księgarnię internetową. Wybór jest tak duży, że każdy odnajdzie na naszej stronie internetowej książkę która przypadnie mu do gustu.