Niezapomniane polskie komiksy

2016-11-21

Przebywając poza granicami kraju, tęsknimy do rzeczy wiążących się z Polską i przypominających minione czasy.

Chcąc powrócić do polskiej rzeczywistości z dawniejszych lat, warto sięgnąć po polskie komiksy, które odnosiły triumfy i cieszyły czytelników.

Komiks do opowiadanie przedstawione za pomocą rysunków, łatwe i przyjemne do czytania.

Mieszkając w Wielkiej Brytanii mamy ochotę sięgnąć po coś, czego na Wyspach nie ma, a mianowicie polskich komiksów, wyjątkowych i niepowtarzalnych, dla ludzi pochodzących z naszego kraju, są to nie tylko historyjki obrazkowe, ale także historia.  

Tymi obrazkami i dymkami można wrócić do czasów PRL, i dowiedzieć się, co wtedy czytali młodzi ludzie, chociaż trzeba przyznać, że dorośli też chętnie zaglądali do komiksów.  

Obecnie nawet starsi z łezką w oku wracają do wspomnień z dzieciństwa i sięgają po polskie komiksy, a ich głównym przedstawicielem jest „Tytus, Romek i Atomek„ opowiadający o dwóch harcerzach Romku i Atomku, którzy chcą uczłowieczyć małpkę Tytusa, której charakter miał wiele cech wspólnych z ludzkimi.

Cała seria tych komiksów opowiadała o przygodach i podróżach tych bohaterów, kolejne numery zawierały inne ciekawe historie na przykład o budowaniu pojazdu czy trudnych wyprawach.

Komiks ten nie tylko bawił czytelników, ale także uczył, ponieważ w treści można było odnaleźć wiele mądrości.

Kolejnym polskim komiksem zasługującym na uwagę, jest „ Kajko i Kokosz”, zawierający opowieści o wojownikach słowiańskich, którzy cechowali się zupełnie innymi charakterami.

Kajko był odważny i mądry a Koko egoistyczny, jednak obydwaj świetnie się bawili, broniąc miasta przed atakami niegodnych zbójów.

Obydwa zaproponowane komiksy powinien przeczytać każdy, kto lubi dobry humor i chce zobaczyć klasykę polskiego komiksu.

Ale nie można zapominać, też o takich polskich komiksach jak „ Kapitan Kloss” czy „ Kapitan Żbik”.

Warto czytać polskie komiksy, ponieważ one bawiąc uczą, stając się wartościowym przekazem.