Podstawowe zasady feng shui

2017-03-04

Urządzenie mieszkania zgodnie z chińską tradycją feng shui wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, poprawia zdrowie, a także pozwala osiągnąć szczęście i bogactwo. Na czym polega ta starożytna sztuka?


Świadome kształtowanie otoczenia

Dobre książki o feng shui, jak te z czarymary, opisują przede wszystkim właściwy podział domu lub mieszkania na różne części. Każda z nich będzie inaczej wpływać na aspekty życia, na przykład na pracę zawodową, miłość i finanse. Do najważniejszych zasad należy porządek. Utrzymywanie czystości może wydawać się oczywiste, jednak w sztuce feng shui walka z bałaganem nabiera nowego znaczenia. Ład w domu pozwala lepiej radzić sobie z chaosem w życiu codziennym. Dlatego każdy przedmiot znajdujący się w pokoju powinien mieć swoje miejsce.


Naturalne materiały

Przebywanie w otoczeniu natury ma zawsze dobry wpływ na samopoczucie i pozwala odpocząć. Dlatego urządzając mieszkanie należy inwestować w meble oraz dekoracje wykonane z naturalnych materiałów. Szczególnie ważne jest wykorzystanie drewna oraz roślin. W książkach o feng shui można znaleźć dużo bardzo szczegółowych porad dotyczących prawidłowego rozmieszczenia wszystkich mebli, a także ich kształtu koloru i innych istotnych detali.