Najbardziej popularne lektury

2017-04-07


Szkoła kojarzy nam się z wieloma bardziej lub mniej przykrymi obowiązkami. Jednym z takich obowiązków już od wielu lat jest czytanie lektur. Niektóre goszczą w szkołach już od wielu lat i wciąż cieszą się ogromną popularnością. Oto kilka lektur wszech czasów, o których nie można zapomnieć.

C.Collodi, Pinokio

Jedną z najpopularniejszych lektur szkolnych jest Pinokio. Niesie ona nie tylko wiele rozrywki, ale także dzieci mogą się dużo z niej nauczyć. Przede wszystkim Pinokio książka ukazuje jak ważną rolę w życiu dzieci pełnią rodzice oraz mówi wyraźnie o konsekwencjach płynących z oszukiwania. Historia drewnianego chłopca, któremu rósł nos znana jest wśród dzieci na całym świecie.

H. Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy

Dzieło Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy opowiada historię rodzeństwa - Stasia i Nel, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i musieli przymierzyć razem dużą część Afryki. Powieść Sienkiewicza wzrusza, zaskakuje, ale przede wszystkim bardzo wiele uczy dzieci.

L. M. Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza

Na tej liście nie mogło także zabraknąć Ani z Zielonego Wzgórza. Jest to pierwsza książka z cyklu powieści o rudej dziewczynie, która miała wiele fascynujących przygód i niezwykłych pomysłów. Historia Ani bawi, wzrusza i inspiruje dzieci na całym świecie. Dorobiła się już także swojej interpretacji filmowej oraz animowanej dzięki czemu Anię mogło poznać jeszcze więcej dzieci.