Jak postępować z facetami - poradnik według Sherry Argov

2017-04-19

W książce Sherry Argov Dlaczego mężczyźni kochają zołzy można znaleźć kilka porad dotyczących prawidłowości rządzących związkami damsko - męskimi. Książka ta z humorem i dosyć dużą dawką ironii kontrastuje obraz grzecznej dziewczyny z tytułową zołzą. Pozycja ta powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich kobiet, które straciły nadzieję na udany związek.

Na czym polega fenomen silnej babki?

Zołza przede wszystkim ceni zarówno siebie jak i swój czas. Jeżeli zauważy pierwsze symptomy tego, że facet nie postępuje z nią fair, to zamiast uganiać się za nim z błagalnym tonem, po prostu spuszcza delikwenta po linie. Delikatnie rzecz ujmując. Jak postąpiłaby w takiej sytuacji grzeczna dziewczyna? Z pewnością przygotowałaby kolację, najlepiej uroczystą i romantyczną i co pół godziny wydzwaniałaby do partnera aby upewnić się czy na pewno przyjdzie. W ten sposób nie tylko straciłaby mnóstwo czasu ale również i resztki szacunku u mężczyzny.

Co o zołzach myślą mężczyźni?

Książka Dlaczego mężczyźni kochają zołzy Sherry Argov to również kilkanaście opinii mężczyzn dotyczących postawy życiowej zołzy. Z przytaczanych przez autorkę wywiadów jasno wynika, że mężczyźni pragną kobiety silnej i zdecydowanej, która zna swoją wartość i ma jasno wytyczone cele życiowe, bez znaczenia czy szczytem jej marzeń będzie kariera zawodowa czy gotowanie smacznych obiadów dla całej rodziny i pielęgnacja ogniska domowego. Jest jedna rzecz, które wszyscy faceci boją się najbardziej - jest nią kobieca desperacja, czyli próba osaczania mężczyzn i wsadzanie ich pod przysłowiowy pantofel.