Kontrowersyjne książki o medycynie

2017-09-05

Jedną z takich pozycji, która jest już szeroko omawiana na różnych stronach internetowych, są Ukryte terapie - zobacz tę książkę, którą napisał Jerzy Zięba. Człowiek ten jest znany jako jedna z czołowych postaci polskiej medycyny alternatywnej. Myślę, że to wartościowa pozycja dla wszystkich zainteresowanych medycyną. Nawet przeciwników tej alternatywnej wersji. W końcu warto poznać stanowisko oponentów.


O czym jest książka?

Pan Zięba skupia się na różnych kwestiach związanych z korzystaniem z zasobów natury w trakcie leczenia oraz na metodach, które nie są uznane przez metodę konwencjonalną. Pojawiają się nie tylko ciekawostki, ale i informacje oparte na różnego rodzaju badaniach naukowych. Nie jest to więc wiedza wyssana z palca, a rzeczy, które każdy może zweryfikować na własną rękę.


Moje wrażenia

Co prawda ja stoję bardziej po stronie medycyny konwencjonalnej, jednak kilka informacji, jakie znalazłem w książce Ukryte terapie, zwróciły moją uwagę i na pewno poszukam o tym więcej. Chciałbym jeszcze porozmawiać z jakimś lekarzem na temat tej książki. W końcu pan Zięba nie posiada wykształcenia medycznego. Ale myślę, że wiele osób znajdzie w tej książce coś, co je zaciekawi. Ogólnie godna polecenia.