Z papieru, na ekran

2017-09-01

W ostatnich czasach obserwujemy wzmożoną aktywność polegającą na przekładaniu książek na ekran. Zazwyczaj, reżyserzy jako materię do sfilmowania wybierają prawdziwe bestsellery książkowe, a więc utwory literackie, które osiągnęły ogromną popularność.

Trylogia gangsterska

Jednym z najbardziej docenionych, a zarazem najbardziej popularnym wśród filmów gangsterskich jest trylogia Ojciec Chrzestny. Reżyser Coppola wziął na warsztat powieści Mario Puzo, które stanowiły bestsellery książkowe na skalę światową. Nie może dziwić, że film uzyskał również światową sławę.

Trylogia w świecie fantasy

Władca Pierścieni to trylogia świetnego pisarza fantasy Tolkiena. Jego dzieła stanowiły najgłośniejsze bestsellery książkowe w historii literatury. Nie dziwi zatem fakt, że zostały przełożone na ekran, stanowiąc bodaj najgłośniejszą trylogię filmową ostatnich lat.

Bestsellerowa seria w świecie fantasy

Skoro wywołane zostały bestsellery książkowe, których akcja toczy się w świecie fantasy, nie można nie wspomnieć o serii chyba najgłośniejszych książek na świecie, których autorką jest J.K. Rowling, brytyjska pisarka, która stworzyła serię świetnych książek o znanym i lubianym Harrym Potterze. Książki te znalazły swoje przełożenia w filmie. Podobnie jak w przypadku premiery książek, tak samo i przed premierami kinowymi, ustawiały się gigantyczne kolejki, w których ludzie stali nawet i po kilka dni, żeby móc kupić wymarzony bilet.