Zalety kalendarza UK

2018-03-05

Znajdując się w Anglii często decydujemy się mieć przy sobie polski kalendarz. W końcu przyjemniej czyta nam się polski język, wspominamy, kto ma tego dnia imieniny itd. A jednak może warto przestawić się i zainwestować w kalendarz UK? Jakie są zalety tego kalendarza UK?

1. Szlifowanie języka

Przede wszystkim należy podkreślić, że dzięki kalendarzowi UK szybciej oswoimy się z językiem. Taki kalendarz UK przyda się także tym, którzy nawet i świetnie posługują się językiem angielskim. Jak to działa? Otóż patrząc każdego dnia nawet kilka razy dziennie na angielskie nazwy, stopniowo przyzwyczajamy się do nich, oswajamy się z nimi. W efekcie język angielski szybciej staje się dla nas naturalny, zaczynamy odruchowo myśleć po angielsku.

2. Kojarzenie dat

Wiele osób mieszkając w Anglii ma pewien dysonans pomiędzy poszczególnymi językami. Otóż z jednej strony doskonale rozumiemy już angielski, jednak z drugiej - nie potrafimy go przetłumaczyć na polski. Podobnie jest z datami. Mając tylko polski kalendarz może się tak zdarzyć, że zapamiętamy, że coś jest w niedzielę, nie zaś w Sunday.

3. Święta i wydarzenia oraz dni wolne

Każdy kalendarz UK ma także zaznaczone wszelkie święta i ważne wydarzenia w Anglii oraz oczywiście także dni wolne od pracy. Stanowi to zawsze bardzo duże ułatwienie. Warto także dodać, że kalendarze 2018 zawierają również nieraz spisy ważnych telefonów, mapę wielkiej Brytanii z podziałem na hrabstwa itd. Łatwiej wówczas nam się odnaleźć w naszej nowej, angielskiej rzeczywistości.